Jak pomóc

Aby spowolnić postęp choroby, Lia wymaga intensywnego wsparcia, w szczególności regularnej fizjoterapii, której koszt przekracza nasze możliwości. Potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego nie refundowanego przez nasze państwo. Jest w stanie funkcjonować i rozwijać się tylkocdzięki regularnej fizjoterapii. Staramy się robić wszystko, co możliwe, aby Lia w jak najlepszej formie dotrwała do chwili, kiedy pojawi się lekarstwo na rdzeniowy zanik mięśni.

Lia jest podopieczną jednej z największych fundacji dla dzieci specjalnej troski w Polsce, Fundacji Dzieciom, która pośredniczy w zbieraniu funduszy na leczenie i rehabilitację Lii i nadzoruje ich wydawanie.

Po raz kolejny pragnęlibyśmy poprosić Was o pomoc w ponoszeniu tych kosztów poprzez przeznaczenie 1% podatku dochodowego na rehabilitację i leczenie Lii.
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy: 17789 Rucińska Lia
Uwaga: Niektóre usilnie reklamowane w internecie „darmowe” programy do wypełniania PIT-ów wymuszają przekazanie jednego procenta wyłącznie dla organizacji wybranej przez autorów programu. Dlatego z naszego doświadczenia zawsze wygodniej i bezpieczniej jest korzystać z oficjalnego programu pobranego bezpośrednio ze strony e-deklaracje Ministerstwa Finansów.

Taki oficjalny formularz wypełnia się tak:


Alternatywnie, zeznanie można łatwo i za darmo złożyć poprzez stronę https://www.pitroczny.pl/pit?krs=0000037904. W polu Cel szczegółowy prosimy koniecznie wpisać: 17789 Rucińska Lia, w przeciwnym razie suma nie trafi na subkonto Lii w Fundacji.

Będziemy też wdzięczni za rozpowszechnianie poniższej ulotki:


Leczenie i rehabilitację Lii można też wspomóc wpłacając dowolną sumę na numer konta w Fundacji podany tutaj (pierwszy numer od góry), koniecznie podając Lii numer, nazwisko i imię (17789 Rucińska Lia) w tytule wpłaty.

Zapewniamy, że Fundacja nie pobiera żadnych opłat ani prowizji i każdy wpłacony grosik przyczynia się do ratowania mięśni naszej córeczki i spowolnienia postępu choroby.


Wspomóc nasze codzienne zmaganie się z niepełnosprawnością Lii można też przekazując nam wsparcie bezpośrednio przez PayPal lub YetiPay:Wszystkie zebrane pieniążki będą wydane na potrzeby malutkiej, o czym informujemy na blogu.

DZIĘKUJEMY!